FOTOGRAFKA BRNO + OKOLÍ , FOTOGRAF BRNO + OKOLÍ , SVATEBNÍ FOTOGRAF BRNO, SVATEBNÍ VIDEO BRNO, SVATEBNÍ KAMERAMAN BRNO

 

Thanks to English and German speaking visitors. I would like to inform you that nowadays I´m planning to translate my website into English version... And...oops...for the present I take pictures only in Czech Republic (Brno + surroundings)... :-)

Our website is currently under reconstruction, please excuse occasional imperfections.

Zuzana Cerna, Lucie Stefanikova

Vlevo: vizážistka Lucie Štefaníková, uprostřed: modelka, vpravo: fotografka Zuzana Černá

Pokračování po rozkliknutí níže uvedeného odkazu ("číst dál").

________________________________

Jmenuji se Zuzka, pocházím z Brna a již od střední školy je fotografování mým velkým koníčkem - bez zrcadlovky v ruce mě pomalu ani neuvidíte :-).

Od roku 2001 aktivně fotografuji, nejzásadnější fotografickou praxi jsem získala v roce 2008 fotografováním v HONG KONGU, kde jsem pomáhala fotografovat svatby a glamour fotografie.

 

Nejraději ze všeho fotím portréty – fascinuje mě proměna lidí, kteří na mých fotografiích mohou vypadat úplně jinak, než jak je vidím svýma očima. Nebo naopak vypadají stejně – zachytím je tak, jak žijí běžným životem – usměvavé nebo zamračené, uvolněné či stydlivé…  Líbí se mi, jak se ve fotografiích zastaví čas a když si za pár let vytáhnu fotoalbum a podívám se, kde jsem všude byla a jak jsem v té době vypadala, mohu z těch fotografií cítit vůni okolní přírody nebo se usměju nad vzpomínkou, kterou jsem při oné dovolené či zážitku měla.

Také mě velmi baví vytvářet "scénář" focení - tj. v jakém duchu, stylu bude probíhat, co na sebe za oblečení, doplňky, do jakého prostředí fotografie zasadit...

 

Fotografickým úspěchem pro mě není zachytit atmosféru strohého ateliéru, dát dětem kostýmy krtečka, medvídka a nacpat je do květináče :))) a mít jednu fotku jako druhou, jen s jinými lidmi (samozřejmě každý má jinou fotografickou představu a vizi - a tohle je ta moje :))) ) - pro mě je úspěchem to, když na fotografii vidím emoce, atmosféru, když na mě dýchají svým příběhem a citem, který je v nich, když je pěkné prostředí venku v přírodě, když je každá fotografie jiná a originální a když vidím v očích maminek s dětmi (které teď fotím asi nejvíce) lásku, kterou ke svému dítěti cítí :). Jakou hezčí vzpomínku můžeme svým dětem dát? :)

Fotograf Brno

Myslím si, že každý z nás by měl mít nějaké vzpomínky. Nejdůležitější je samozřejmě to, co v danou chvílí vnímáme, co cítíme, ale je fajn vzpomenout si, jak jsem vypadala v tom či onom věku – a to myslím, že bez fotografie dost dobře nejde.

 

Ráda bych všem poradila - pokud si budete vybírat fotografa ať už pro svůj velký den, na vyfocení portrétů či nějakých významných událostí - vybírejte si podle fotografií portrétů, nikoliv např. podle toho, jak fotí krajiny, cestovatelské fotky (např. architektura, památky) atp., i když fotky vypadají hezky. Pak také dejte na to, jak na Vás působí ukázky prezentovaných fotografií portrétů - každý fotograf má jiný styl, jinak fotky upravuje. Můžete si vyhlídnout, jaké se Vám líbí např. pozice na fotografiích, ale nechtějte po fotografovi, aby pro vás vyfotil přesně ty fotky, které se vám líbí a které mu pošlete - lámete jej do pózy, která není jeho vlastní a potom fotografie nemusejí vypadat dobře... :-))

 

Ukázky mých prací naleznete ve fotogaleriích, které jsou tematicky rozděleny, ceny a náměty na focení v rubrice "ceník".

 

 Přeji Vám příjemný den,   Zuzka

 

Vybrané reference:

1) promo fotografie pro www.naseratolesti.cz  - webový portál pro maminky s dětmi

2) fotografie pro aeroklub Medlánky - www.akmedlanky.cz 

3) fotografie - Vila Tugendhat + článek

4) fotografie- veteráni

5) fotografie pro článek - brněnská ZOO

 

Zuzana Cerna