Pár rad

Pár rad pro ty, kteří se u mě chtějí nechat vyfotit :-)

Pro slečny, dámy, pány a všechny ostatní, kteří by si rádi pořídili zajímavé fotografie, bych ráda dala pár rad, jak se připravit na portrétní fotografování u mé osoby :-)


1)      Den před fotografováním nechoďte na noční akce, běžte spát v rozumnou hodinu, abyste druhý den nebyla unavená, neměla špatnou pleť a kruhy pod očima. Vaše svěžest, elán či naopak únava se hodně projevují na fotografiích… Vypijte dostatek tekutin, pleť bude jiskrná, zářivá a na fotografiích bude dobře působit.

2)      Nejlépe dva dny (ale záleží na typu vlasů, někdo jen 1 den) před fotografováním si umyjte a zregenerujte vlasy.

3)      Záleží, jak moc focení berete vážně, ale doporučovala bych udělat manikúru (alespoň bezbarvý lak), ošetřit pleť a dále mít oholené podpaží, nohy (působí to možná vtipně, ale divili byste se, co lidí si neoholí podpaží a pak mají třeba zvedat ruce v tílku nebo se převléknout do šatků :-) ).

4)      Věnujte čas výběru oblečení, obuvi a případných doplňků ve stylu, který vám sedne a v němž se cítíte dobře. Vybírejte spíše zajímavější kousky oblečení, klidně i vrchní díl plavek a rifle, ale moc nedoporučuji jen styl „nějaké džíny a tričko, co běžně nosím“. Doporučila bych vzít si více rozdílných kousků oblečení, na místě je můžeme zkonzultovat a je lepší se i více převlíkat, protože fotografie budou zajímavější ve více druzích oblečení, než jen v jednom.

V případě rodinných fotografií slaďte členy rodiny do jednotnější barvy oblečení - např. modrá trička a také do jednoho stylu (extrémní příklad: aby maminka nepřišla v plesové róbě a manžel v montérkách) - například všichni v džínách (či riflové sukni), nebo látkových kalhotách...

Obuv doporučuji na vyšším podpatku, nejlépe lodičky - hezky protáhnou nohu a celkově Vás zeštíhlí.

5)      Pokud máte objednáno i líčení, přijďte prosím ráno nenamalovaná (i bez řasenky!), avšak již s upravenými vlasy (např. vyžehlenými či natočenými). Co se make-upu týče, vemte prosím s sebou make-up, který aktuálně používáte - ale nemalujte se jím sama... :)

 

Počasí neovlivníte, ale to, jak se budete při focení cítit svěže a dobře a jak budete na fotografiích působit, ano :-).